طراحی سایت مشهد

امروز شنبه 30 فروردين 1393

نشر نخعی (عان)

بررسی عل و نتایج تحول و گسترش واژگانی ...

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 1
بدخوب 

بررسی عل و نتایج تحول و گسترش واژگانی پس از انقلاب اسلامی ایران

چکیده: رساله ی حاضر که به بررسی تحولات واژگانی و معنایی برخی از واژه ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته، از چهار فصل تشکیل شده است. این بررسی با مقدمه ای درباره ی پیشینه ی مطالعات تاریخی زبان و نظربان و عقاید زبانشناسان در باره ی تغییرات زبانی به طور اعم  تغییرات واژگانی به طور اخص شروع شده است. در فصل دوم به بررسی عوامل خارجی یا غیر زبانی و گسترش تحولات واژگانی پرداخته شده  و تاثیر عوامل متعددی از قبیل عوامل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، و پیشرفت ها و تحولات علمی و صنعتی بر تحولات واژگانی مورد تحقیق قرار گرفته است. در ادامه ی همین فصل، میزان، شرایط و انواع قرض گیری واژگانی مطرح شده است. فصل سوم به بررسی ساختواژی جدید از طریق فرایندهای ترکیب، اشتقاق و تغییرات نحوی، استفاده از حروف اختصاری و امتزاج پرداخته و چهارم تحولات معنایی واژگان در دوران انقلاب اسلامی مورد تحلیل قرار می گیرد و آنگاه به علل زبانی و غیر زبانی تغییرات واژگانی و نیز گونه های تغییر معنایی همراه با مثال های روزآمد در این زمینه اشاره شده است.

فاطمه گمنامی، کارشناسی ارشد زبانشناسی همگانی دانشگاه فردوسی مشهد به راهنمایی استاد دکتر رضا زمردیان


(منیع
: چکیده پایان نامه های حوزه ی زبان و زبان شناسی، گردآورنده محمد امین ناصح، ناظر علمی: دکتر محمد دبیر مقدم،  انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی، چاپ اول، 1386: 395، چکیده شماره 761)

توجه مهم! ضمن تقدیر از نویسندگان ارجمند، درج چکیده پایان نامه ها در این تارنما به مفهوم تایید کامل آنان نمی باشد!

***** "نشر نخعی" (عان) خدمتگزار نسل نواندیش *****

www.NakhaeiPress.com / این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

09153156411 – 09394306411

8653261 (0511) مشهد الرّضا (ع)

www.nakhaeipress.com

شما عزیزان نیز می توانید چکیده مقالات، مطالب خواندنی و پایان نامه های خود را جهت استفاده دیگران به این سایت ارسال فرمایید! با سپاس (عان)

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید